Prodej stavebního pozemku v Jehnědí - PRODÁNO

Popis nemovitosti

PRODÁNO Nabízíme k prodeji stavební pozemek o výměře 1 404 m2 v obci Jehnědí v okrese Ústí nad Orlicí. Jedná se o pozemky katastrální číslo 108/1, 112/3 a 1264/34 v katastrálním území Jehnědí.

Pozemek je přibližně obdélníkového tvaru, orientovaný na jih, s rovinatým až mírně svažitým terénem. V územním plánu je pozemek určen k výstavbě rodinného domu vesnického typu. Ten může být využíván buď k trvalému bydlení nebo k rekreaci. Na pozemek je přístup z nové veřejné asfaltové komunikace vedoucí okolo rybníku. Vodovod a elektrické vedení procházejí v těsné blízkosti parcely. Za jasného počasí je za humny vidět Sněžka.

Pozemek se nachází na klidném místě obklopeném vzrostlou zelení. Příjemný výhled máte tak na rybník a na druhé straně krásnou přírodní krajinu. Vedle pozemku stojí roubené stavení a historický statek.

Jehnědí se nachází v blízkosti měst Ústí nad Orlicí (8 km), Choceň (8 km), Vysoké Mýto (13 km) a Litomyšl (13 km), v nichž je k dispozici veškerá občanská vybavenost. V Jehnědí se nachází základní a mateřská škola, sportovní areál s tenisovými kurty a fotbalovým hřištěm, sokolovna, letiště a hangár pro ultralehká letadla, v okolí jsou lesy. 

Nedaleko Jehnědí jsou rozmanitá výletní místa, turistické cesty a cyklotrasy pro trávení volného času. Po cyklostezce můžete například projet malebné údolí řeky Tiché Orlice z Ústí nad Orlicí do Chocně. Mezi významná výletní místa patří Litomyšl s renesančním zámkem, zapsaným v UNESCO, v jehož areálu se každoročně pořádá mezinárodní festival Smetanova Litomyšl. V zimě je okolí Jehnědí, díky své nadmořské výšce 500 m n. m., využíváno běžkaři.

celková plocha
pozemku 1404 m2
rozměry
71 x 21 m
k rodinému
bydlení
krásné místo
okraj obce
sítě
elektřina, voda

Videoprohlídka pozemku

Virtuální prohlídka pozemku

Pozemek z katastru

V obci Jehnědí se nachází

Škola a školka

Stránky školy

 

Letiště Jehnědí s hangárem pro ultralehká letadla

 

Sokolovna

 

Sportovní areály - fotbalové, tenisové i dětské hřiště

   

 

Smíšené zboží

Hospoda

Koupaliště před školou

Lesy vhodné k houbaření

Běžecká trasa na Sudislav

Okolní vesnice spojeny asfaltovou silnicí

Panoramatická fotografie

Něco málo o Jehnědí

Jehnědí je obec v okrese Ústí nad Orlicí v Pardubickém kraji. Je tvořena vesnicí, která leží asi 10 kilometrů západně od Ústí nad Orlicí a 4 kilometry jihojihovýchodně od Brandýsa nad Orlicí a 7 kilometrů jihovýchodně od Choceně, na vyvýšené plošině mezi Sloupnickým potokem a Tichou Orlicí. Jehnědí má přes 340 obyvatel a 130 domů. 

Mají zde také základní a mateřskou školusportovní areál s fotbalovým hřištěmprodejnuletiště a hangár pro ultralehká letadla (největší svého druhu v Česku), sokolovnu s nádhernou starou oponou a kapli Panny Marie.
První dochovaná zmínka o Jehnědí je z roku 1282. V dávné historii byla střediskem všech okolních obcí. Ve znaku má obec samozřejmě malé jehně.

www.jehnedi.cz

Cena: 1.475.000,- Kč
v případě více zájemců si majitel vyhrazuje právo zvolit nejvýhodnější nabídku

Michal Hrdina

realitní specialista

telefon: +420 608 233 027
e-mail: hrdina@pohoda-rk.cz
web: https://michalhrdina.cz
facebook:

Kompletní nabídka nemovitostí realitní kanceláře

Souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem vyřízení odpovědi na daný dotaz.
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb s tím souhlasíte. Rozumím