Prodej rodinného domu ve Voděradech

Popis nemovitosti

Nabízíme exkluzivní příležitost k zakoupení útulného zděnného rodinného domu v obci Voděrady u Chocně. Dům se nachází na krásném klidném místě, a poskytuje pohodlné bydlení s veškerými potřebnými službami v okolních městech. Dům se nachází strategicky mezi čtyřmi velikými městy Vysokým Mýtem, Chocní, Litomyšlí a městem Ústí nad Orlicí.

Tento zděný dům s patrem a sklepem nabízí ideální domov pro vaši rodinu. Jeho věk čítající přibližně 50 let přináší šarm a stabilitu.

Přízemí domu:

V přízemí domu se nachází velká garáž, dílna a truhlárna, která vybízí buď k soukromému využití nebo podnikání. Z centrální chodby se schodištěm za hlavním vchodem se dostanete do obývacího pokoje s krbovými kamny a do plně vybavené kuchyně a spíž. V kuchyni je kuchyňská linka, dřez, trouba se sklokeramickou deskou a lednice. V přízemí je i koupelna s vanou i sprchovým koutem a samostatné WC které prostor sdílí s pračkou. Místnosti mají dřevěné dveře.

Patro domu:

V roce 2006 se udělala půdní vestavba velikého obytného pokoje, který dokáže pojmout i pět osob.

Dům prošel rekonstrukcí koupelny v roce 2012. Poté v roce 2014 byl dům modernizován. Byla zavedena nová elektřina, vodovod, odpad, topení, byly položeny nové podlahy a osazena nová plastová okna. Dům má sedlovou střechu a její střešní krytinu tvoří tašky. Dům je napojen na inženýrské sítě - elektřinu 230/400V a vodovod. Odpad je řešen jímkou pro toaletu a zbytek odpadu je sveden do trativodu. Topení je ústřední na tuhá paliva, kotel je umístěn v obývacím pokoji. Podlahovou krytinu tvoří dlažba a v patře linoleum. Tato nemovitost je skvělou volbou pro ty, kteří hledají klidný životní styl s dostatkem prostoru jak uvnitř, tak venku. Jeho kompletní renovace a modernizace zajistí komfort a pohodlí vaší rodině po mnoho let.

Technické údaje:

  • Plocha domu: 216 m2
  • Plocha pozemku: 1.485 m2
  • Plocha zahrady: 1.269 m2
  • Další části: Garáž, dílna, truhlárna
  • Počet NP: 2
  • Vodovod : obecní voda
  • Elektroinstalace: 230/400 V
  • Odpad: jímka a trativod
  • Střecha: Sedlová, střešní krytina - tašky
  • Vytápění: Ústřední na krbová kamna na dřevo, 1. patro akumulační kamna

Nemovitost je v osobním vlastnictví, proto v rámci našich služeb zájemci rádi zajistíme zdarma výhodné financování.

K této nemovitosti není ke dni zveřejnění inzerce zpracovaný energetický štítek, dle zákona je proto nemovitost dočasně do jeho předložení inzerována v energetické třídě G.

bytová jednotka
2 + 1
2 nadzemní
podlaží a sklep
celková plocha
pozemku 1.485 m2
zahrada o
výměře 1.269 m2
dílna, garáž
a truhlárna
k bydlení
i k rekreaci

Videoprohlídka domu

Videoprohlídka exteriéru

Virtuální prohlídka domu

Půdorys

Katastrální mapa

Něco málo o Voděradech

Obec Voděrady se nachází v okrese Ústí nad Orlicí v Pardubickém kraji, něco přes 8 km západo-jihozápadně od Ústí nad Orlicí. Žije zde 340 obyvatel. Džbánov patří k obci Voděrady jako její evidenční část od roku 1985.

Nejstarší písemná zmínka o Voděradech pochází ze 13. století, kdy ves patřila k panství jehnědskému. Roku 1292 byla dána klášteru zbraslavskému, ale zanedlouho se stala majetkem pánů ze Švábenic, kteří ji roku 1307 zastavili klášteru zderazskému zároveň s obcemi Svatý Jiří, Oucmanice a Zálší. Kolem obce vedla v dávných časech pralesem tzv. přeseka, zásekové opevnění. Vedla od Horní Sloupnice a Džbánova podél Voděrad ke Svatému Jiří a Pelinami do Chocně. Směrem přeseky šla později tzv. černá stezka, používaná hlavně pašeráky.

Lokalitou prochází množství cest a stezek vhodných k pěším výletům, směrem na Svatý Jiří vede přímo obcí cyklotrasa. Okolní lesíky lákají za příznivého vlhkého počasí k houbaření.

V centru Voděrad se nachází zvonička sv. Václava, jež byla v roce 2007 vysvěcena, a budova obecního úřadu, bývalé školy z roku 1913. Školní výuka zde probíhala přesně 100 let, od roku 1876. Stará budova školy byla v posledních letech renovována značným nákladem.Před novou školou stojí Pomník obětem 1. a 2. světové války, u něhož pravidelně probíhají pietní akty k uctění jejich památky.

voderady-dzbanov.cz

Cena: 3.150.000,- Kč
v případě více zájemců si majitel vyhrazuje právo zvolit nejvýhodnější nabídku

Michal Hrdina

realitní specialista

telefon: +420 608 233 027
e-mail: hrdina@pohoda-rk.cz
web: https://michalhrdina.cz
facebook:

Kompletní nabídka nemovitostí realitní kanceláře

Souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem vyřízení odpovědi na daný dotaz.
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb s tím souhlasíte. Rozumím