Nabízíme k prodeji útulnou dřevěnou chatu s prostornou terasou, situovanou v krásné lokalitě nedaleko rybníka Dlouhý v Lanškrouně. Chata prošla v roce 2008 kompletní rekonstrukcí, která jí vtiskla moderní a pohodlný ráz.
Chata disponuje obytným podkrovím, které slouží jako ložnice, poskytující dostatek soukromí pro klidný spánek. V přízemí se nachází útulný obývací pokoj s praktickou kuchyňkou, ideální pro trávení příjemných chvil s rodinou či přáteli. Samozřejmostí je i sprchový kout pro zajištění každodenní hygieny.
Nemovitost je napojena na elektřinu 230 V a užitková voda je čerpána z barelu, což zajišťuje dostatečnou zásobu pro běžné potřeby. Na zahradě se nachází rotunda, která poslouží jako praktický úložný prostor pro nářadí a další potřebné věci.
Chata je obklopena udržovanou zahradou o výměře 446 m2, která poskytuje dostatek prostoru pro odpočinek, hry či případné pěstování vlastních plodin. Zahrada dotváří klidnou a příjemnou atmosféru kolem chaty. Díky umístění v blízkosti rybníka
Dlouhý se nabízí skvělé možnosti ke koupání, rybaření a procházkám krásnou přírodou. Lanškroun a jeho okolí skýtá široké možnosti volnočasových aktivit, sportovního vyžití i zajímavých kulturních akcí.
Tato chata představuje ideální místo pro ty, kteří touží po útočišti před ruchem města a hledají klid v náruči přírody. Ať už jako víkendové útočiště či místo pro odpočinek, tato chata Vám poskytne vše potřebné pro spokojený život v souladu s přírodou.
Technické údaje:
Plocha pozemku: 474 m2
Zastavěná plocha: 28 m2
Plocha zahrady: 446 m2
Počet NP: 1 a podkroví
Další části: rotunda na nářadí
Střecha: sedlová
Přívod vody: užitková z barelu
Elektroinstalace: 230 V
Nemovitost je v osobním vlastnictví, proto v rámci našich služeb zájemci rádi zajistíme zdarma výhodné financování.
Město Lanškroun leží v podhůří Orlických hor, na východě Čech nedaleko historické zemské hranice s Moravou, v okrese Ústí nad Orlicí v Pardubickém kraji. Žije v něm přibližně 9 700 obyvatel. Je zasazen v širokém údolí Moravské Sázavy, rámovaném lesnatou vrchovinou. U města se nachází soustava rybníků, sloužících dnes k rekreaci a sportovnímu vyžití.
Město má pravidelné středověké založení s hlavním čtvercovým náměstím, uprostřed kterého stojí renesanční radnice z let 1581–1582. K dalším významným památkám patří dřevěný hostinec Krčma, děkanský kostel sv. Václava, barokní kostel sv. Anny, empírový kostel sv. Maří Magdaleny, mariánský sloup z roku 1684, barokní plastiky sv. Jana Nepomuckého a sv. Jana Sarkandra, dům Piano a mnohé další. V nově zrekonstruované části místního zámku se nachází městské muzeum se stálou expozicí o historii města. V 19. a začátkem 20. století byl Lanškroun významným centrem tzv. regionu Hřebečsko.
Dnešní Lanškroun je městem s rozvinutou podnikatelskou činností (zejména v oblasti elektroniky, strojírenství, papírenského průmyslu) i městem středních škol, živé kultury a moderních sportovišť. Je správním centrem regionu Lanškrounsko pro 22 obcí s téměř 23 000 obyvateli: Albrechtice, Anenská Studánka, Cotkytle, Čenkovice, Damníkov, Dolní Čermná, Horní Čermná, Horní Heřmanice, Horní Třešňovec, Krasíkov, Lubník, Luková, Ostrov, Petrovice, Rudoltice, Sázava, Strážná, Tatenice, Trpík, Výprachtice, Žichlínek.
Lanškroun leží na silnici I/43 (Brno – Svitavy – Polsko). Končí zde krátká železniční trať z Rudoltic; většina osobních vlaků je vedena do České Třebové, kde je návaznost na dálkovou dopravu.
Město bylo založeno ve 2. polovině 13. století v souvislosti s královskou kolonizační činností jako hlavní ekonomické centrum rozsáhlého lanškrounsko-lanšperského panství. První dochovaná písemná zmínka o Lanškrounu pochází z roku 1285, kdy jej od českého krále Václava II. převzal Záviš z Falkenštejna. Od roku 1304 byl Lanškroun součástí majetku Zbraslavského kláštera, později litomyšlského biskupství (1358). 8. srpna 1371 založil Petr Jelito, litomyšlský biskup a rodák z Dolního Třešňovce u Lanškrouna, ve městě u Dolní brány klášter augustiniánů kanovníků pro 12 řeholníků, kteří přišli z mateřského konventu v Roudnici. Odtud se řeholníci brzy přestěhovali k farnímu kostelu Zvěstování Panny Marie.[4] Klášter byl v období renezance přestavěn na zámek v renesančním slohu. Po husitských válkách v 15. století získali Lanškroun Kostkové z Postupic. Od roku 1507 městu vládli Pernštejnové s výjimkou třinácti let, kdy město spravovali páni z Boskovic. Za vlády pánů z Postupic a poté Pernštejnů získal Lanškroun řadu významných privilegií. Dalšími vlastníky města a panství byli Hrzánové z Harasova a po bitvě na Bílé Hoře (1620) připadl Lanškroun Lichtenštejnům (od roku 1622).
V době třicetileté války bylo město poničeno švédskými i císařskými vojsky. Po ní do Lanškrouna přicházeli němečtí osadníci, kteří prosadili německou správu. Od roku 1683 je městská kniha psána německy. V polovině 17. století vrcholí vědecká činnost nejvýznamnějšího lanškrounského rodáka, fyzika, matematika, astronoma, lékaře a filozofa, rektora Karlovy univerzity a zakladatele spektroskopie Jana Marka Marciho (1595–1667), po němž je pojmenováno nejen hlavní náměstí Lanškrouna, ale i kráter na odvrácené straně Měsíce. Koncem 18. století bylo město vyhlášeno městem municipálním. V polovině 19. století se stal Lanškroun sídlem okresního hejtmanství a okresního soudu a až do roku 1960 zůstal okresním městem.[5]
Po druhé světové válce byla většina lanškrounských Němců odsunuta. Do odsunu činil podíl Němců v okrese Lanškroun více než 60 %.
telefon: +420 608 233 027
e-mail: hrdina@pohoda-rk.cz
web: https://michalhrdina.cz
facebook:
Kompletní nabídka nemovitostí realitní kanceláře