Prodej rodinného domu se zahradou ve Vidlaté Seči REZERVACE

Popis nemovitosti

REZERVACE Nabízíme k prodeji menší rodinný dům/chalupu v obci Vidlatá Seč. Dům se nachází na v úplném středu obce, a poskytuje pohodlné bydlení s veškerými potřebnými službami v okolních městech. V obci, blízko domu, se nachází potraviny a škola do 4. ročníku.

Tento zděný dům s půdou, menším sklepem a zahradou je vhodný na bydlení i jako chalupa na rekreaci.

Přízemí domu:

V přízemí domu se nachází velká stodola, chlív, dílna a dvůr, které vybízí buď k soukromému využití nebo podnikání. Dům má dva vchody, jedním vstoupíte do vybavené kuchyně s kuchyňskou linkou, lednicí, dřezem a troubou se sklokeramickou deskou, ze které se pak dostanete do obývacího pokoje, do koupelny, kde jsou dva sprchové kouty, nebo dál do domu. Další vchod Vás dostane na chodbu, na kterou se dostanete i z kuchyně. Z této chodby se pak můžete dostat do ložnice, ke schodišti vedoucí na půdu, nebo ještě na samostatné WC s umyvadlem a sprchou. 

Sklep a půda:

Dům má malý sklep, přibližně 2,5 x 2,5 m. Z přístavby vede schodiště do půdních prostor, kde se dá dům ještě rozšířit.

Dům prošel rekonstrukcí v roce 2023! Dělaly se nové rozvody vody, odpadu i elektřiny. Dále se pokládaly nové podlahy - dlažba, dělaly se nové sádrokartonové předstěny a nová koupelna. Ani venek domu se nevynechal a na domě se nově natřela i fasáda. Dům má sedlovou střechu a její střešní krytinu tvoří tašky. Dům je napojen na inženýrské sítě - elektřinu 230V a vodovod. Odpad je řešen odtokem do veřejné kanalizace. Topení je lokální na tuhá paliva, o otop se starají dvě kamna umístěné v obývacím pokoji a v ložnici. Podlahovou krytinu tvoří převážně dlažba a v domě jsou dřevěná okna i dveře. Tato nemovitost je skvělou volbou pro ty, kteří hledají klidný životní styl s dostatkem prostoru jak uvnitř, tak venku.

Technické údaje:

 • Plocha domu: 214 m2
 • Plocha pozemku: 773 m2
 • Plocha zahrady: 559 m2
 • Další části: Stodola, dílna, dvůr, chlív
 • Počet NP: 1 + půda
 • Sklep 2,5 x 2,5 m
 • Vodovod : obecní voda
 • Elektroinstalace: 230 V
 • Odpad: veřejná kanalizace
 • Střecha: Sedlová, střešní krytina - tašky
 • Vytápění: Dvoje lokální krbová kamna na dřevo

Nemovitost je v osobním vlastnictví, proto v rámci našich služeb zájemci rádi zajistíme zdarma výhodné financování.

K této nemovitosti není ke dni zveřejnění inzerce zpracovaný energetický štítek, dle zákona je proto nemovitost dočasně do jeho předložení inzerována v energetické třídě G.

bytová jednotka
2 + 1
1 nadzemní podlaží,
sklep a půda
celková plocha
pozemku 773 m²
zahrada o
výměře 559 m²
dvůr, dílna,
stodola a chlív
k bydlení
i k podnikání

Videoprohlídka domu

Videoprohlídka exteriéru

Dvůr, stodola a půda

Virtuální prohlídka domu

Půdorys

Katastrální mapa

Něco málo o Vidlaté Seči

Obec Vidlatá Seč se nachází v lesnatém prostředí Českomoravské vrchoviny, jihozápadně od města Litomyšl. V obci se nachází základní škola pro 1. až 4. třídu, kulturní dům, knihovna, vodní nádrž, autobusové zastávky, prodejna potravin a pohostinství. Milovníci pohybových aktivit jistě ocení tělocvičnu, pěkné víceúčelové hřiště. Místní obyvatelé mohou využívat kanalizaci i veřejný vodovod.

Milovníci pohybových aktivit jistě ocení tělocvičnu, pěkné víceúčelové hřiště a Vidlatou Sečí procházející značenou cykloturistickou trasu Krajem Smetany a Martinů, vedoucí směrem na Jarošov a Dolní Újezd.

Historie:

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1167. Roku 1347 připadla obec litomyšlskému biskupovi. Ten ji v roce 1412 osvobodil od odúmrti. V roce 1398 převzal svobodnou rychtu litomyšlský biskup. Rychtářem zde byl Jan Jílkův, jenž roku 1417 byl již mrtev. 19. června 1405 proběhlo soudní jednání ve sporu o dědictví po Štěpánovi z Vidlaté Seče. Klimeš z Seče, je v roce 1413 uváděn jako purkmistr města Litomyšle. Z roku 1790 pocházela stará selská chalupa č. 50. Budova obecné školy pocházela z roku 1795.

Katastrální plocha obce čítala (r. 1929) 610.49 ha. Žilo zde 503 obyvatel v 82 domech. Většina obyvatel byla české národnosti (498) dále následovala německá národnost (4) a jiná (1). 474 občanů vyznávalo římskokatolické náboženství dále v obci žilo 13 občanů československého vyznání, 9 občanů českobratrského evangelického vyznání a 7 lidí bez vyznání.

Mezi Makovem a Vidlatou Sečí byly velké školky, založené V. Limberským (r. 1929). Obecná škola s českým jazykem vyučovacím zde začala působit od 1. poloviny 19. století. Od roku 1944 do konce druhé světové války se mnoho obyvatel Vidlaté Seče podílelo na protiválečném odboji. Jako základnu si ji také vybral začátkem roku 1945 vzniklý partyzánský oddíl Stalin, což připomíná i pamětní deska na domě ve středu obce. Roku 1983 obec postihly tři velké povodně (23. dubna, 29. dubna. a 4. května), voda pronikla do několika domů. V letech 1984/1985 byla vybudována nová prodejna.

Pamětihodnosti:

 • Venkovská usedlost na severní straně návsi
 • Kaplička na Malé Straně
 • Památník obětem I. světové války

www.vidlatasec.cz

Cena: 2.650.000,- Kč
v případě více zájemců si majitel vyhrazuje právo zvolit nejvýhodnější nabídku

Michal Hrdina

realitní specialista

telefon: +420 608 233 027
e-mail: hrdina@pohoda-rk.cz
web: https://michalhrdina.cz
facebook:

Kompletní nabídka nemovitostí realitní kanceláře

Souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem vyřízení odpovědi na daný dotaz.
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb s tím souhlasíte. Rozumím